“Oblicza epok 1.1”, czyli publikacja, z którą przemierzysz trzy epoki historyczno-literackie!

Dariusz Chemperek, Dariusz Trześniowski oraz Adam Kalbarczyk, pragną zostać przewodnikami, którzy będą chcieli przenieść Cię do trzech pierwszych i niezwykle ważnych dla języka polskiego epok historyczno-literackich, które z całą pewnością pomogą Ci w zrozumieniu tego pięknego języka. Podręcznik “Oblicza epok 1.1” podzielony jest na trzy działy, każdy dział opisuje jedną epokę.

Pierwszy dział, który przez autorów tej publikacji został nazwany “Biblia w literaturze i kulturze”, odkryje przed Tobą wiele ciekawych informacji związanych z Biblią. W dziale tym dowiesz się między innymi tego, w jaki sposób źródło kultury europejskiej, jakim jest Biblia, wpływało na artystów ze Starego Kontynentu oraz poznasz wiele kluczowych pojęć, oraz terminów związanych z językiem polskim.

“Literatura Greków i Rzymian” to dział, w którym wraz z autorami tej publikacji będziesz mógł podjąć się eksploracji starożytności. W tamtej epoce powstawały takie dzieła jak między innymi: “Antygona”, “Król Edyp”, “Iliada i Odyseja” oraz “Obrona Sokratesa”, które miały ogromny wpływ na historię literatury i które każdy uczeń szkoły średniej powinien znać. W tej sekcji dotyczącej epoki, w której: wybitni artyści tworzyli swoje dzieła, powstawały i upadały wielkie imperia oraz w której wielcy wojownicy zyskiwali chwałę, dzięki której są wiecznie żywi, poznasz również wiele istotnych terminów związanych z literaturą.

“Średniowiecze” to dział, dzięki któremu zrozumiesz epokę, która trwała od V do XV wieku i w której kultura oraz sztuka rozwijały się bardzo energicznie.

Oblicza epok 1.1 (najczęściej wybierany)” to podręcznik, który zgodny jest z nową podstawą programową. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są odpowiedzialne za publikacje tego niezwykłego tytułu!

“Oblicza Epok” – seria publikacji, która pomoże Ci w zrozumieniu języka polskiego!

“Oblicza Epok” to cykl wydawany przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, którego zadaniem jest przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego z języka polskiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Największą zaletą podręczników wchodzących w skład tego cyklu jest to, iż są one wszystkie napisane bardzo prostym językiem, co niewątpliwie ułatwia naukę.